Spartakiada MDP we Wróblinie

Gminna Spartakiada MDP Wróblina 2007 (gmina Tuliszków)
29 września 2007 r. we Wróblinie (gm. Tuliszków) odbyła się Gminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W spartakiadzie udział wzięło 10 jednostek, z których 3 wystawiły również drużyny żeńskie. Swoje drużyny MDP zgłosiły jednostki OSP Wróblina, OSP Wielopole, OSP Ruda, OSP Piętno, OSP Tuliszków, OSP Kiszewy, OSP Smaszew,  OSP Krepa, OSP Tarnowa, OSP Grzymiszew. Drużyny żeńskie zgłosiły OSP Wróblina, OSP Piętno i OSP Tuliszków.
Spartakiada rozpoczęła się od wmaszerowania wszystkich drużyn na teren zmagań.Po złożeniu raportu Komendant Gminny OSP Marek Mazurek zwołał odprawę kapitanów drużyn i komisji sędziowskiej. W skład Komisji Sędziowskiej weszli przedstawiciele wszystkich jednostek, które zgłosiły drużyny. Sędzią Głównym był mł. kpt. Marek Mazurek, funkcjonariusz PSP oraz Komendant Gminny OSP. Sędzią Konkurencji Pożarniczych był mł. kpt. Zdzisław Choinka, również funkcjonariusz PSP wspierany przez Damiana Kuliga, nauczyciela wychowania fizycznego. Do komisji sędziowskiej jednostki OSP wydelegowały następujących druhów: Piotr Macudziński, Józef Patrzykąt, Piotr Piekarski, Michał Kubka, Krystian Sierszyński, Józef Prymas, Zdzisław Sikorski, Marek Zabłocki oraz Jan Darul.
Spartakiada MDP rozpoczęła się od przeprowadzenia musztry. Rozpoczęły dziewczęta, które po wykonaniu tego zadania przechodziły do sztafety pożarniczej. Po ukończeniu sztafety drużyna przechodziła do ćwiczeń bojowych, które polegały na zbudowaniu linii wężowej oraz napełnieniu nalewaków za pomocą hydronetek. Podobnie chłopcy, rozpoczynali musztrą, po której biegli w sztafecie pożarniczej, a później wykonywali ćwiczenia bojowe.Swoich kolegów z MDP Tuliszków do walki motywowały głośnym dopingiem dziewczęta z MDP Tuliszków.
W konkurencjach pożarniczych wyniki przedstawiały się następująco:
Dziewczęta
1 miejsce  MDP Wróblina
2 miejsce MDP Piętno
3 miejsce MDP Tuliszków
Chłopcy
1 miejsce MDP Piętno
2 miejsce MDP Ruda
3 miejsce MDP Tuliszków
4 miejsce MDP Kiszewy
5 miejsce MDP Smaszew
6 miejsce MDP Wróblina
7 miejsce MDP Tarnowa
8 miejsce MDP Krępa
9 miejsce MDP Grzymiszew
10 miejsce MDP Wielopole
Po części pożarniczej nastąpiła druga część Spartakiady, a były to biegi w workach i zawody w przeciąganiu liny.
W biegach w worku klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
Dziewczęta
1 miejsce MDP Piętno
2 miejsce MDP Wróblina
3 miejsce MDP Tuliszków
Chłopcy
1 miejsce- Ruda
2 miejsce- Tuliszków
3 miejsce- Piętno
4 miejsce- Smaszew
Kolejna dodatkową konkurencją były zawody w przeciąganiu liny.
W przeciąganiu liny, po zaciętej  rywalizacji pomiędzy drużynami klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
Dziewczęta
1 miejsce MDP Piętno
2 miejsce MDP Wróblina
3 miejsce MDP Tuliszków
Chłopcy
1 miejsce- Ruda
2 miejsce- Kiszewy
3 miejsce- Piętno
4 miejsce- Smaszew
Atrakcją dnia był pojedynek w przeciąganiu liny pomiędzy zwycięską drużyną wspieraną przez inne MDP, a Komisją sędziowską. Ten pojedynek pomimo determinacji wygrała Komisja Sędziowska.
Po tej konkurencji przeprowadzono zbiórkę na placu i ogłoszono oficjalne wyniki poszczególnych konkurencji. Po kolei odczytywano zwycięzców, którzy od Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Hryniuka otrzymali nagrody rzeczowe. Na sam koniec Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie przygotował dla wszystkich uczestników spartakiady koszulki.
Tym sympatycznym akcentem zakończyła się Gminna Spartakiada MDP we Wróblinie. Wieczorem OSP Wróblina zorganizowała dla wszystkich mieszkańców gminy z tej okazji zabawę taneczną, która miała miejsce w strażnicy OSP Wróblina.
29 września 2007 r. we Wróblinie (gm. Tuliszków) odbyła się Gminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Czytaj więcej...

Anielisko

15 września 2007 roku o godz. 14:00 rozpoczął się Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych Anielisko 2007- coroczna impreza organizowana przez Miejko- Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin.
Anielisko rozpoczęło się o godz. 12:00 mszą świętą w tuliszkowskim kościele. Po mszy, dalsza część uroczystości odbyła się w tuliszkowskim amfiteatrze. Uroczystego rozpoczęcie dokonał Mirosław Rojek- dyrektor MGOK w Tuliszkowie, a w imieniu samorządu terytorialnego Burmistrz G. i M. Tuliszków Grzegorz Ciesielski.
W imieniu Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych i i ch rodzin "PROMYK" głos zabrała przewodnicząca stowarzyszenia Aneta Grenda, która wręczyła podziękowania trzem aktywnym osobom, działającym na rzecz osób niepełnosprawnych. Członkinie stowarzyszenia przygotowały również niespodziankę dla Pani Prezes i podziękowały jej za trud i pracę włożoną w pracęna rzecz stowarzyszenia.
Kilka słów dla zebranych skierował radny sejmiku wojewódzkiego Arkadiusz Chmielewski, który przekazał organizatorom kilka piłek do skakania.
Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Specjalnie dla wszystkich zebranych tańce tradycyjne i religijne zaprezentowała grupa indian z Uniejowa i z Torunia. Obie grupy pokazały taniec zwiadowcy, taniec indiańskich kobiet oraz taniec wojowników plemienia Crow.
Podczas pokazu tańców rytualnych przyjechała grupa motocyklistów z Turku i Władysławowa. Zaprezentowali swoje maszyny jednocześnie okrążając tańczących indian. Na koniec staneli obok namiotów stowarzyswzenia Promyk, pozwlalając usiąść na swoich maszynach oraz je obejrzeć.
Jednocześnie indianie przygotowali wiele atrakcji w swojej mini wiosce. Można było np. postrzelać z indiańskiego łuku.
Przez cały czas trwania imprezy trwała loteria fantowa, przygotowana przez stowarzyszenie Promyk. Mozna było również było spróbować różnych łakoci przygotowanych przez Panie z Promyka.
15 września 2007 roku o godz. 14:00 rozpoczął się Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych Anielisko 2007- coroczna impreza organizowana przez Miejko- Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin.

Czytaj więcej...

Lato 2007 w Tuliszkowie

Szereg inicjatyw kulturalno – rozrywkowych i krajoznawczych zaoferowanych przez UGiM oraz M-GOK w lecie tego roku, dopełniła oferta Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Celem jaki przyświecał GKRPA była szeroko rozumiana profilaktyka – edukacja w problematyce uzależnień, przeciwdziałanie nudzie, rozwijanie zainteresowań słowem - zaproponowanie alternatyw na spędzanie czasu wolnego.
Komisja wyszła naprzeciw oczekiwaniom najmłodszej grupy mieszkańców naszej gminy, adresując do dzieci i młodzieży dwie inicjatywy.
Już w pierwszych dniach wakacji (27.06.07. – 03.07.07.) przeprowadzona została, wzorem lat ubiegłych, akcja „Lato w mieście”. GKRPA we współpracy z Zespołem Szkół             w Tuliszkowie oraz M-GOPS organizację zajęć oraz opiekę nad 24 dzieci powierzyła nauczycielkom Zespołu Szkół w Tuliszkowie –  Justynie Michalak i Juliannie Cymmer. Temat przewodni spotkań stanowiła profilaktyka problemów uzależnień. W ciągu 25 godzin zajęć dzieci i młodzież miały okazję poznać mechanizm uzależnienia od środków odurzających, rozwijać  swoje zdolności, poznawać nowe techniki i formy pracy twórczej, grać w zespołowe gry sportowe oraz nawiązać bliższe relacje rówieśnicze. Cykl spotkań             w ramach akcji, zamknął konkurs plastyczny i wiedzowy, na który nagrody ufundowała GKRPA.
Drugim przedsięwzięciem tegorocznych wakacji zorganizowanym i sfinansowanym przez GKRPA były kolonie w Ustce. Podczas dwóch turnusów kolonii ( 12 – 21 lipca 2007           i 1 – 10 sierpnia 2007) wypoczywało w nadmorskim kurorcie 60 dzieci. Oprócz piaszczystych plaż, morskiej wody i słońca atrakcją kolonii były liczne wycieczki. Koloniści odwiedzili m.in. Darłowo, a w nim Zamek Książąt Pomorskich, Bramę Wysoką z XIVw., Ratusz               z XVIIIw. oraz Pomnik Rybaka, czyli fontannę z 1919r., przy której zrobili wiele ciekawych, pamiątkowych zdjęć. Atrakcją dla dzieci okazał się również rozsuwany most w Darłówku          i wybrzeże klifowe w Jarosławcu. Największe jednak wrażenie wywarły na dzieciach wydmy Słowińskiego Parku Narodowego w Łebie. Oprócz wrażeń z poznanych zakątków Polski, dzieci przywiozły ze sobą nowe znajomości, kontakty i niejednokrotnie sympatie.
Szereg inicjatyw kulturalno – rozrywkowych i krajoznawczych zaoferowanych przez UGiM oraz M-GOK w lecie tego roku, dopełniła oferta Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Czytaj więcej...

Początek roku szkolnego w gminie Tuliszków

3 września 2007 roku w całej Polsce rozpoczął się rok szkolny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Tak jak w całej Polsce również w gminie Tuliszków, dzieci i młodzież rozpoczęła kolejny rok nauki.
W roku szkolnym 2007/2008 w szkołach podstawowych na terenie gminy będzie uczyć się 788 uczniów z czego 119 to pierwszoklasiści. W gimnazjum w Tuliszkowie i gimnazjum w Grzymiszewie naukę rozpoczęło 508 uczniów.
Rok szkolny w Tuliszkowie rozpoczął się tradycyjnie, czyli mszą świętą w Kościele. Po mszy dzieci i młodzież przeszła przed budynek Zespołu Szkół w Tuliszkowie, gdzie dyrektor Halina Wenc wraz z Burmistrzem Tuliszkowa Grzegorzem Ciesielskim uroczyście rozpoczęła rok szkolny. Po części oficjalnej uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Tuliszkowie rozeszli się do klas, gdzie wychowawcy przedstawili plany zajęć. Pierwszoklasiści poznali natomiast swoich wychowawców oraz kolegów i koleżanki z klasy.Podobnie jak w Tuliszkowie przebiegło rozpoczęcie roku szkolnego w Grzymiszewie. Tutaj uroczystości rozpoczęły się również mszą św. po której dzieci i młodzież przyszła do budynku szkoły. Inaczej niż w Tuliszkowie, tutaj uroczystości odbywały się na korytarzach szkoły, w dwóch grupach. Pierwsza to przedszkole i szkoła podstawowa i tutaj uroczystość rozpoczęła dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Małgorzata Krucka. W grzymiszewskim gimnazjum rok szkolny rozpoczęła dyrektor gimnazjum Elżbieta Krzempek.
Oprócz Tuliszkowa i Grzymiszewa rok szkolny przywitano w innych szkołach gminy Tuliszków. Tak samo uczniowie witali rok szkolny w Szkole Podstawowej w Smaszewie, w Kiszewach, w Tarnowej i Ogorzelczynie, a także szkołach filialnych w Piętnie i Wróblinie.
Naukę rozpoczęły również dzieci w „zerówkach”, dla których ten rok będzie stanowić okres przygotowania do nauki w pierwszej klasie.
Przed uczniami i nauczycielami ciężki rok pracy, ale już za kilka miesięcy znowu wakacje...
3 września 2007 roku w całej Polsce rozpoczął się rok szkolny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Tak jak w całej Polsce również w gminie Tuliszków, dzieci i młodzież rozpoczęła kolejny rok nauki.

Czytaj więcej...

Gminno-Parafialne Dożynki 2007

26 sierpnia 2007r. w Tuliszkowie odbyły się DOŻYNKI GMINNO - PARAFIALNE. Tegorocznymi gospodarzami były Sołectwa Wymysłów i Zadworna. Ze względu na brak miejsca na terenie w/w Sołectw uroczystości odbyły się w Tuliszkowie. Starostami Dożynek byli Katarzyna Łuczak z Wymysłowa i Józef Siepka z Zadwornej.Uroczystości zaczęły się od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Wita w Tuliszkowie. Po Mszy wszyscy zebrani w kościele uformowali korowód prowadzony przez jadącą na powozie Kapelę Tradycja z Malanowa.
Tuż za nimi podążał Zespół WRZOS z Grzymiszewa. Dalej kroczyli Starostowie dożynek wraz z Proboszczem tutejszej parafii - Ks. Prałatem Stanisławem Nowakiem, Burmistrzem Gminy i Miasta Tuliszków - Grzegorzem Ciesielskim oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej - Piotrem Hryniukiem. W dożynkowym korowodzie kroczyły następnie delegacje wieńcowe sołectw gminy Tuliszków, a za nimi podążali przedstawiciele władz i samorządów: posłowie, senatorowie, przedstawiciele Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Izby Rolniczej, Starostwa Tureckiego, radni, sołtysi oraz pozostali goście niedzielnej uroczystości.
Już z tegorocznych ziaren przygotowała niespodziankę Piekarnia „Konbag” z Tuliszkowa. To „Rogal Kasztelański”, którego mogliśmy skosztować po raz pierwszy podczas tegorocznych Dni Tuliszkowa, gdzie produkt otrzymał Certyfikat „Lidera Promocji Lokalnej Tradycji i Kultury”.Patronat medialny nad tuliszkowskimi dożynkami objęli: redakcje tureckich tygodników „Obserwator” i "Echo Turku"; radio "Flash" oraz internetowy portal regionalny "www.turek.LM.pl"
Po zaśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" Gospodarz tuliszkowskiej ziemi - Burmistrz GiM Tuliszków dokonał oficjalnego otwarcia uroczystości, po czym dożynkowy korowód zaprezentował się licznie zgromadzonej publiczności. Następnie Zespół WRZOS z Grzymiszewa zaśpiewał tradycyjne pieśni ludowe mówiące o trudzie i pracy rolnika. Kolejną częścią uroczystości było przekazanie dożynkowego chleba Gospodarzowi przez Starostów, który został pokrojony przez nich oraz Przewodniczącego RM i Proboszcza tuliszkowskiej Parafii, a następnie rozczęstowany wszystkim gościom.
Następnie odbyła się prezentacja wszystkich wieńców dożynkowych wykonanych przez Sołectwa Gminy Tuliszków. Po prezentacji Komisja w składzie: Starostwie Dożynek, Proboszcz Parafii Tuliszków, Burmistrz GiM Tuliszków oraz Przewodniczący RM w Tuliszkowie dokonali wyboru wieńca, który reprezentować będzie Gminę Tuliszków na Powiatowych Dożynkach we Władysławowie 29 sierpnia 2007r. Zwycięskim okazał się wieniec zaprezentowany przez Miasto Tuliszków, który przedstawia Kościół Parafialny pod wezwaniem Św. Wita w Tuliszkowie. Komisja podkreśliła, że wszystkie wykonane wieńce są piękne, przez co przygotowanie tak wspaniałych dożynkowych wieńców wymagało nie tylko dobrych chęci, ale przede wszystkim talentu i pracy. Dlatego delegacje otrzymały nagrody ufundowane przez Gminę i Miasto Tuliszków oraz podziekowania za trud włożony w ich przygotowanie.Dożynki to okazja do podziękowania za trud i pracę wszystkim rolnikom. Ale również podczas dożynek nagradzani są Ci, którzy szczególnie wyróżniają się zaangażowaniem społecznym i pracą na rzecz lokalnego środowiska. W tym roku Starosta Turecki po zasięgnięciu opinii Kapituły, na wniosek Burmistrza GiM Tuliszków, postanowił wręczyć Odznaki Honorowe „Za zasługi dla Powiatu Tureckiego” Jadwidze Wieruchowskiej, Krystynie Matysiak, Leszkowi Rosiakowi oraz Zespołowi WRZOS z Grzymiszewa.
Ogłoszono również wyniki Konkursu na Najładniejszą PosesjęGminy Tuliszków 2007.
I miejsce zajęła posesja Państwa Kumosiaków z Nowego Światu. (nagroda o wartości 350 pln ).
II miejsce przyznano posesji Państwa Chojnackich z Nowego Świata (nagroda o wartości 250 pln).
III miejsce zdobyła posesja Państwa Grabowskich z Rudy (nagroda o wartości 200 pln).
Pozostali uczestnicy:
Grażyna Ciupa z Piętna, Jan Darul z Tarnowej, Idzi Michalak z Nowego Świata za udział w konkursie otrzymują nagrody o wartości 50 pln.
Do konkursu zgłoszono również Gospodarstwo Agroturystyczne „Malwa” z Tarnowej”. Komisja uznała, ż tę posesję należy zakwalifikować do innej kategorii niż pozostałe. Komisja postanowiła przyznać, gospodarstwu agroturystycznemu „MALWA” prowadzonemu prze Państwa Ewę i Jerzego Klejnów w miejscowości Tarnowa promującemu Gminę Tuliszków oraz walory środowiskowe Gminy na terenie całej Polski tytuł Lidera Promocji Lokalnej Tradycji i Kultury oraz nagrodę o wartości 50 pln.
Organizatorzy szczególne słowa wdzięczności i uznania kierują do wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie.
Kolejną częścią Dożynek były przemówienia okolicznościowe, które wygłosili:
* Alfred Budner - Poseł na Sejm RP,
* Tomasz Nowak - Poseł na Sejm RP,
* Arkadiusz Chmielewski i Maciej Dąbrowski - Radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego,
* Krzysztof Kolęda - Vicestarosta Turku.
Wpłynęły również listy gratulacyjne od następujących osób:
1. Eugeniusza Grzeszczaka Posła na Sejm PSL
2. Piotra Walkowskiego – Prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej
3. Andrzeja Piątkowskiego – Burmistrza Gminy Dobra
4. Krzysztofa Zająca – Wójta Gminy Władysławów
5. Ryszarda Nawrockiego – Wójta Gminy Stare Miasto
6. Zdzisława Skoniecznego – Dyrektora Inspektoratu PZU
w Koninie
Po przemówieniach nadszedł czas na tradycyjne "obśpiewanie wszystkich urzędów" co też uczynił Zespół WRZOS. Po nich zaprezentował się tuliszkowski Klub Karate Kyokushin w specjalnym pokazie przygotowanym na Dożynki.
Na zakończenie oficjalnej części uroczystości zaśpiewała Kapela TRADYCJA z Malanowa.
Od godziny 19 rozpoczął się Koncert gwiazdy wieczoru, zespołu BAYER FULL, któremu przysłuchiwało się około 7 tys. osób w różnym wieku.Zespół BAYER FULL wprowadził zgromadzoną publiczność we wspaniały nastrój. Przy biesiadnej muzyce w ich wykonaniu bawła się zarówno młodzież i dorośli.
Po koncercie odbyła się zabawa taneczna, którą prowadził zespół Gryffis. Trwała ona do późnych godzin nocnych.
Taka uroczystość nie mogłaby się odbyć bez pomocy i zaangażowania wielu życzliwych osób. Organizatorzy szczególnie dziękują wszystkim sponsorom, a więc:
Firmie „Andrewex”, AWG Polonez, Małgorzacie i Marianowi Manickim, Mirosławowi i Marii Stachurskim, Bogdanowi Winiarskiemu, Mariuszowi Napierale, Józefowi Andrzejewskiemu – właścicielowi Hurtowni Artykułów Przemysłowych, Jakubowi Janickiemu z Tuliszkowa, Ewie Tuszyńskiej – właścicielce Apteki pod Koziorożcem, Czesławowi Michalakowi z Żychlina, Dariuszowi Szewczykowi – właścicielowi Zakładu Usług „Rembud”, Stefanowi Markiewiczowi, BS w Koninie, Jerzemu Klimczakowi, Radosławowi Markiewiczowi oraz Mirosławowi Lewandowskiemu.
Organizatorzy dziękują również serdecznie instytucjom i osobom, które wsparły ich w organizacji Gminno-Parafialnych Dożynek:
Druhom z jednostek OSP w Tuliszkowie, Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Tuliszkowie; Policji, Sołtysom i Radnym sołeckim Wymysłowa i Zadwornej.
Wolontariuszom – Zespołowi WRZOS z Grzymiszewa, Kapeli TRADYCJA z Malanowa, dzieciom z Zespołu Ludowego „Tuliszkowiacy”, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Dożynek.
26 sierpnia 2007r. w Tuliszkowie odbyły się DOŻYNKI GMINNO - PARAFIALNE. Tegorocznymi gospodarzami były Sołectwa Wymysłów i Zadworna. Ze względu na brak miejsca na terenie w/w Sołectw uroczystości odbyły się w Tuliszkowie.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą posesję Gminy Tuliszków 2007

26 sierpnia 2007 roku podczas obchodów dożynek nagrodzono zwycięzców oraz uczestników konkursu na najładniejszą posesję gminy Tuliszków 2007. Przypomnijmy, iż konkurs został ogłoszony 23 lipca 2007 r., a zgłoszone do konkursu mogły być posesje na terenie gminy. W celu wyłonienia zwycięzcy konkursu burmistrz powołał komisję. W konkursie zgłoszono 7 posesji, w tym gospodarstwo agroturystyczne MALWA w Tarnowej.
21 sierpnia 2007 roku powołana przez burmistrza komisja odwiedziła zgłoszone posesje. Dokonując analizy na podstawie kryteriów określonych wcześniej w regulaminie konkursu, komisja wyłoniła zwycięzców.
1 miejsce i nagroda o wartości 350 zł przypadło posesji Państwa Kumosiak z Nowego Światu.
2 miejsce oraz nagrodę o wartości 250 zł otrzymali Państwo Chojnaccy również z Nowego Światu.
3 miejsce oraz nagrodę o wartości 200 zł otrzymali Państwo Grabowscy z Rudy.
Pozostali uczestnicy konkursu, Państwo Michalak z Nowego Światu, Państwo Ciupa z Piętna oraz Państwo Darul z Tarnowej otrzymali symboliczną nagrodę o wartości 50 zł.
Podczas odwiedzin posesji Komisja Konkursowa ustaliła, iż gospodarstwo agroturystyczne MALWA otrzyma Certyfikat Lidera Promocji Lokalnej Tradycji i Kultury, jako iż gospodarstwo odwiedzają osoby z terenu całej Polski.
26 sierpnia 2007 roku podczas obchodów dożynek nagrodzono zwycięzców oraz uczestników konkursu na najładniejszą posesję gminy Tuliszków 2007.

Czytaj więcej...

40-lecie OSP Wielopole

19 sierpnia 2007 roku w miejscowości Wielopole odbyły się obchody 40-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielopolu.
Uroczystości rozpoczęły się o 15:00 wprowadzeniem pocztów sztandarowych i mszą polową, którą poprowadził ks. Stanisław Strzeliński. Po mszy przystąpiono do części oficjalnej, którą rozpoczął prowadzący uroczystość, druh Kazimierz Klimczak.
Na wstępie Prezes OSP Wielopole przywitał wszystkich oraz przybliżył 40-letnią działalność jednostki.
Po krótkim wprowadzeniu nastąpiło wręczenie medali i odznaczeń strażackich, które otrzymali:
Złoty order zasłużenia dla związku OSP
1. Stanisław Fabjański
2. Henryk Trocha
3. Jerzy Nizołęcki
Srebrny order zasłużenia dla związku OSP
1. Henryk Fabjański
2. Mieczysław Józefiak
3. Czesław Fabjański
4. Mariusz Fabjański
5. Andrzej Mielcarek
Brązowy order zasłużenia dla związku OSP
1. Jarosław Grzybowski
2. Jarosław Bącler
Za wysługę lat
1. Sebastian Linka- 5 lat
2. Paweł Kasprzak- 5 lat
3. Artur Walczak- 5 lat
4. Jarosław Bącler- 5 lat
5. Piotr Piekarski- 10 lat
6. Jarosław Grzybowski- 10 lat
7. Mariusz Fabjański- 10 lat
8. Henryk Fabjański- 20 lat
9. Mieczysław Józefiak- 25 lat
10. Czesław Fabjański- 30 lat
11. Jacek Maćczak- 30 lat
12. Zdzisław Wszędybył- 30 lat
13. Stanisław Fabjański- 35 lat
Za wysługę 40 lat odznaczenia otrzymali:
1. Eugeniusz Kowalczyk
2. Jerzy Nizołęcki
3. Tadeusz Piekarski
4. Henryk Trocha
5. Jakub Woźniak
Po tej części przyszedł czas na przemówienia zaproszonych gości. Pierwszy w imieniu samorządu województwa wielkopolskiego przemówił Jan Chmielewski, radny sejmiku wojewódzkiego. Po nim życzenia w imieniu Zarządu Powiatowego Związku OSP złożył Mirosław Sekura. Na sam koniec głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, a także członek OSP Wielopole Grzegorz Ciesielski.
Odczytano również list gratulacyjny od Posła na Sejm RP Ireneusza Grzeszczaka.
Po odczytaniu wszystkich życzeń i listów gratulacyjnych prowadzący poczty sztandarowe Robert Zabłocki wydał rozkaz odmaszerowania do miejsc zakwaterowania, kończąc tym samym oficjalną część, po której nastąpiła część rozrywkowa.
Na scenę wszedł zespół ludowy Wrzos z Grzymiszewa, którego członkinie i członkowie należą do struktur OSP. Dla uczczenia 40-lecia Wrzos zaśpiewał kilka piosenek przy akompaniamencie akordeonu i skrzypiec. W międzyczasie odbywała się loteria fantowa zorganizowana przez OSP Wielopole, w której oprócz nagród rzeczowych mozna było wygrać kury, kaczki a nawet gołębie. Nie trwała jednak ona długo, jako iż pomimo tego iż było dużo losów, cieszyła się wielkim zainteresowaniem i w ciągu godziny wszystkie zostały sprzedane.
Na zakończenie przy piosenkach granych przez zespół Gryffis odbyła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.
19 sierpnia 2007 roku w miejscowości Wielopole odbyły się obchody 40-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielopolu.

Czytaj więcej...

Przymusowe lądowanie

1 sierpnia 2007 r. w miejscowości Sarbicko, gmina Tuliszków przymusowo lądował szybowiec, który brał udział w zawodach szybowcowych o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Piloci startujący w zawodach, startowali w Michałkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego, a jednym z punktów trasy był Turek. W drodze powrotnej, pilot szybowca Jan Spałek, na co dzień instruktor lotnictwa, zmuszony był do przymusowego lądowania w Sarbicku.
"Nie złapałem odpowiedniego wznoszenia w miejscu w którym się go spodziewałem"- mówi mieszkaniec Leszna- "Na szczęście miałem gdzie lądować". Samemu pilotowi nic się nie stało, gdyż pole na którym wylądował, prócz tego że było grząskie, świetnie nadawało się do lądowania, przymusowego oczywiście.
Podczas oczekiwania na przyczepę z Ostrowa Wielkopolskiego, Pan Jan opisał zebranej młodzieży budowę szybowca oraz podstawy lotu szybowcowego.
1 sierpnia 2007 r. w miejscowości Sarbicko, gmina Tuliszków przymusowo lądował szybowiec, który brał udział w zawodach szybowcowych o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Czytaj więcej...

Zakończyły się półkolonie

27 lipca 2007 r. Zakończyły się półkolonie „Integracyjne lato w mieście” organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Promyk” w Tuliszkowie.
Półkolonie odbywały się w dniach od 16 lipca do 27 lipca 2007r i wzięło w nim udział 18 dzieci. Zajęcia, dzięki życzliwości Pana Dyrektora Mirosława Rojka, odbywały się w Miejsko-Gminnym Domu Kultury. Dzieci miały możliwość skorzystania z zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, ruchowych, plastycznych, muzycznych, przyrodniczych, i z dogoterapii. Oprócz tego podczas jednego ze spotkań dorośli czytali bajki dla dzieci, a pociechy wykonały bardzo ładne prace plastyczne.
W czasie półkolonii odwiedził nas również Pan Policjant - dzieci były bardzo zainteresowane jego pogadanką. Piękna pogoda umożliwiła zorganizowanie wycieczek. Dzieci poznały bliżej swoją miejscowość, a także okoliczne jeziora.
Najbardziej zachwycone były podczas rejsu statkiem „Pawełek” po jeziorze ślesińskim. W przedostatnim dniu zajęć dzieci namalowały piękne prace na konkurs zorganizowany przez Fundację „Zdążyć z Pomocą” o tematyce „Wakacje Marzeń”- mamy nadzieję, że prace wezmą udział na wernisażu w Warszawie.
Dzieciom pozostało dużo wspomnień i nowych przyjaźni. Nabyły one nowych umiejętności i nauczyły się współpracy w grupie, a także zrozumienia i tolerancji dla innych ludzi. Na zakończenie półkolonii podczas poczęstunku dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki.
Półkolonie odbyły się dzięki sponsorom: firmie „Ośrodek Szkolenia Kierowców” Grażyna Jońska, Gronostaj Halina Zakład Fryzjerski, Teresa Nowak-Sklep Wielobranżowy, Jerzy Zabłocki-Sklep meblowy, Stachurski Mirosław Zakład Usługowo-Transportowy, i rodzicom oraz opiekunom dzieci, którym gorąco dziękujemy a także dzięki pracy wolontariuszy.
Miejmy nadzieję, iż w następne wakacje na kolejnych półkoloniach „Integracyjne lato w mieście” grupa będzie jeszcze liczniejsza.
27 lipca 2007 r. Zakończyły się półkolonie „Integracyjne lato w mieście” organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Promyk” w Tuliszkowie.

Czytaj więcej...

Otwarto punkt informacyjny

23 lipca 2007 roku w Urzędzie Gminy i Miasta Tuliszków otworzono punkt informacyjny.
Punkt umieszczony jest na parterze budynku urzędu i ma stanowić miejsce pierwszego kontaktu z petentem. To właśnie w punkcie informacyjnym petenci Urzędu Gminy  i Miasta Tuliszków będą mogli otrzymać niezbędne formularze i uzyskać informacje o trybie załatwienia sprawy.
Celem otwarcia punktu informacyjnego jest usprawnienie pracy urzędu oraz szybszy obieg informacji poprzez skierowanie interesantów do właściwego urzędnika. Punkt informacyjny funkcjonuje w godzinach pracy urzędu, czyli od godziny 7:30 do 15:30.
23 lipca 2007 roku w Urzędzie Gminy i Miasta Tuliszków otworzono punkt informacyjny.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

  DPR Tablica RFIL

facebook_page_plugin