Mistrzostwa Polski Sportów Walki w Wilkowicach

poniedziałek, 16, kwiecień 2018

2018 mistrzostwa w wilkowicach2

22 kwietnia 2017 roku w Wilkowicach koło Włocławka odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Polski Thratlonu Sztuk Walki. W zawodach startowało ponad dwustu zawodników reprezentujących różne style walki. wśród których znaleźli się podopieczni klubów działających na terenie gminy Tuliszków.

Wychowankowie sekcji w Tuliszkowie i Grzymiszewie Klubu Sportów i Sztuk Walki w Turku w Wilkowicach zdobyli cztery medale, w tym tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski oraz stanęli na trzecim miejscu podium.

Najlepiej wypadł, zajmując pierwsze miejsce: Kacper Grześkiewicz (Tuliszków). Drugie miejsce wywalczyli Filip Konefał (Grzymiszew) i Mateusz Konefał (Grzymiszew), a na trzecim znalazła się Julita Stanisławska (Tuliszków). Na dalszych pozycjach zostały sklasyfikowane Wiktoria Wypych i Maja Chojnacka. Kierownikiem i opiekunem grupy byli instruktorzy w osobach Daniela Pakuły i Ariela Więcławka.

– Zawodnicy spisali się bardzo dobrze, pokazali hart ducha i wolę walki w różnych konkurencjach sportowych w systemie walki kontaktowej. Jest to dobry sprawdzian przed Mistrzostwami Wielkopolski – podsumowuje występy Dariusz Jasiakiewicz z Klubu Sportów i Sztuk Walki w Turku.

Wielkopolski Klub Sportów Walki Turek- Tuliszków reprezentowali Albert Jesiołkiewicz, Kacper Michalak, Aleks Wiktorski, Sebastian Szymczak, Antoni Głowiński, którzy rywalizowali w konkurencjach grappling oraz sumo-grappling, zdobywjąc komplet medali. Albert Jesiołkiewicz zajął pierwsze w grapplingu do 18 lat w kategorii open, Kacper Michalak w grapplingu do 11 lat + 40 kg, Antoni Głowiński w sumo-grappling do 8 lat. Trzecie miejsca zdobyli Sebastian Szymczak w sumo-grappling w kategorii 6-7 lat oraz Aleks Wiktorski w sumo-grappling do 9 lat.

Opiekę nad zawodnikami sprawowali Tomasz Adamkiewicz instruktor, pełniący na zawodach także funkcję sędziego, oraz Weronika Jakubowska i Albert Jesiołkiewicz wspierający młodszych kolegów.

Klub Sportów i Sztuk Walk składa podziękowania sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli wyjazd na Mistrzostwa Polski: Burmistrzowi Tuliszkowa Grzegorzowi Ciesielskiemu, firmom LANKO z Dobrej i Maks Sport.
Wielkopolski Klub Sportów Walki Turek-Tuliszków serdecznie dziękuje p. Jakubowi Kowalczykowi z firmy IzoSerwis.