Udane XIX Mistrzostwa Wielkopolski Karate

piątek, 15, czerwiec 2018

2018 19 mistrzostwa wlkp karate 01W dniu 26 maja 2018 r. w turkowskiej hali sportowej obył się XIX Mistrzostwa Wielkopolski Karate pod patronatem Okręgowego Związku Karate w Poznaniu. Na starcie stanęło 231 karateków z 23 klubów z takich województw jak łódzkie, śląskie, świętokrzyskie, mazowieckie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie. Nad przebiegiem zawodów czuwało 24 sędziów posiadających licencję sędziowską.

Zawody rozgrywano na dwóch matach w konkurencji kata i kumite – walki z podziałem na kategorie wagowe i wiekowe. Wydarzeniu towarzyszył również osobny turniej judo „pierwszy krok” dla dzieci do lat 7 na osobnej macie. Podczas całej imprezy rozegrano 147 walk kyokushin karate i 26 judo „pierwszy krok”. W kwalifikacji drużynowej konkurencji kata najlepszy okazał się klub z Turku przed klubami z Koła, Morawicy, Malanowa i Bydgoszczy. W klasyfikacji drużynowej w walkach najlepszy był klub ze Skarżyska Kamiennej, przed Turkiem, Bydgoszczą, Łaskiem i Malanowem. Zawodnicy z sekcji Tuliszków zdobyli cztery medale. I tak, tytuł Mistrza Wielkopolski wywalczyli Kacper Wojtkowiak i Filip Wawrzyniak, srebro zdobył Filipowi Konefał, brąz przypadł Julicie Stanisławskiej. W turnieju sztuk walk judo „pierwszy krok” Alicja Dziurzyńska zajęła trzecie miejsce, Bartłomiej Papierski zdobył złoty medal, a srebrny medal wywalczył Ksawery Górski.

Opiekę medyczna sprawowała pani Anna Majda i firma IVo-PiT z Turku. Podziękowania dla: Burmistrz Turku, Burmistrz Tuliszkowa, Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Turek, Gmina Kawęczyn, Gmina Władysławów, Gmina Malanów, Gmina Goszczanów, Firma Lanko w Dobrej, Max-Sport, PGKiM Turek, OSiR Turek, Mrówka Turek, OZK Poznań, rodzicom dzieci trenujących za okazana pomoc i wsparcie podczas zawodów. Wszystkie wyniki na stronie Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku pod adresem www.karate.turek.net.pl